Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovenská vláda varuje: Naši muslimové mají vazby na teroristy

14. 04. 2011 7:54:41
Řada slovenských muslimů je v kontaktu s islamisty z různých teroristických skupin. Bezpečnostní služby se obávají, že někteří slovenští muslimové tak mohou skrytě podporovat teroristické útoky nebo jim napomáhat. Vyplývá to ze zprávy slovenského ministerstva vnitra.

"Národný akčný plán boja proti terorizmu na roky 2011 a 2014" je název čerstvě zveřejněného dokumentu slovenské vlády, který šokuje slovenskou veřejnost. Slovenské bezpečnostní služby v něm poprvé potvrzují napojení některých slovenských muslimů na islámské teroristické skupiny. Informaci přinesl včera slovenský zpravodajský server Topky.sk.

Bezpečnostní zpráva vypracovaná pro slovenskou vládu v rámci politické korektnosti píše, že slovenští muslimové jsou vesměs umírnění, nicméně pokračuje seznamem islámských teroristických organizací, které mají mezi slovenskými muslimy své kontakty. Alžírská odnož al-Kájdy s názvem GSPC, kurdští a čečenští islámští separatisté - to jsou některá jména teroristických skupin, v jejichž telefoních adresářích jsou kontakty slovenských muslimů. Čilá komunikace s teroristy běží nejen přes tradiční prostředky jako telefon, email, ale také chaty, blogy, ICQ, Skype a soukromé internetové domény.

Slovenské ministerstvo vnitra se obává, že někteří slovenští muslimové se aktivně mohou podílet na přípravě, materiálové a logistické podpoře teroristických útoků v Evropě. Pomocí fingovaných sňatků mohou islamistům napomáhat v získání občanství a tím i jejich volného pobytu po EU. Zpráva také upozorňuje na občany EU, kteří absolvovali teroristický výcvik v táborech al-Kájdy v některém z islámských států. Slovensku prý zatím teroristický útok nehrozí. Pozornost islamistů se podle slovenských bezpečnostních expertů soustředí na Olympijské hry, které se budou konat v Rusku za tři roky - v roce 2014.

Obdobná zpráva o islámském extremismu v České republice není k dispozici. Je však ale pravděpodobné, že situace v Čechách a na Moravě bude obdobná. Na veřejnost totiž opakovaně prosakují zprávy a radikálních názorech, které někteří čeští muslimové zastávají. Prvním skandálem byla reportáž ČT natočená v roce 2004 skrytou kamerou v islámské modlitebně na Černém mostě, ve které islámský duchovní vychvaluje sebevražedné islámské teroristy a označuje je za hrdiny podobné Janu Palachovi. Záběry jsou dodnes dostupné na internetu v dokumentu s názvem "Já muslim". Že se situace za poslední roky nezměnila, potvrdil na podzim člen Rady Jihomoravského kraje David Macek, který v patnácté minutě pořadu ČT Kontexty (9.11.2010) naznačil, že s podporou sebevražedných teroristických akcí se umírnění muslimové netajili ani při jeho návštěvě brněnské mešity.

Brněnská mešita se znovu do novin dostala 7. března tohoto roku, kdy na veřejnost unikl záznam kázání předního českého propagátora islámu -konvertity Lukáše Větrovce z moravského Mikulova, na kterém v brněnské mešitě brojí proti demokracii a rovnoprávnosti žen. Na kázání propaguje džihád, zákaz styku žen s muži a středověké islámské právo šaría. Uvádí to exkluzivní reportáž zpravodajské agentury Mediafax.
Větrovec ale není v české muslimské komunitě výjimkou. V českých mešitách káže islámský duchovní, který schvaluje teroristické atentáty. Jde o Palestince Samera Shehadeha, který se podle serveru První zprávy nedávno vrátil z islámských studií v Saudské Arábii, kde se praktikuje extremistická forma islámu tzv. vahábismus, který přisuzuje ženám podřadné postavení ve společnosti, zakazuje ženám volit, řídit auto, vycházet z domu bez manželova svolení a naopak ženám přikazuje povinnost zahalovat se. V Saudské Arábii je také poraktikováno islámské právo šaría, na základě kterého jsou znásilněné ženy za trest bičovány na veřejnosti. Saudská Arábie je rovněž známa jako sponzor islámského extremismu ve světě.

Čeští muslimové měli možnost si poslechnout například Shehadehovoo kázání s názvem "Blízkost soudného dne". Server Parlamentní listy přetiskl 30.3.2011 zápis přednášky, na kterém Shehadeh nadřazuje korán nad české zákony, server doslova cituje jeho prohlášení, že ten kdo následuje jiný zákon než islám, je nevděčník a odpadlík od víry, (za odpadnutí od islámu hrozí smrt). Za jediný pramen práva prohlašuje korán a sunnu. K tomu je vhodné poznamenat, že korán je zdrojem muslimských norem jako je zahalování žen, bití žen, zabíjení nevěřících a sňatků s nezletilými dívkami(65:4), zatímco sunna, která je inspirována činy zakladatele islámu Mohameda, ustanovuje podřadnost nemuslimů a nařizuje tresty jako jsou kamenování, bičování, apod.

České tajné služby se navenek příliš nevyjadřují a nezbývá než doufat, že to ticho není projevem nečinnosti, ale naopak profesionality. Veřejně vystoupila česká BIS proti islámskému extremismu ve "Výroční zprávě Bezpečnostní Informační Služby 2003", kde zmiňuje pokus majitele pražské mešity registrovat v česku nevládní společnost TWRA (Third World Relief Agency), která se deklaruje jako humanitární organizace, ale je závažně podezřelá z financování terorismu. Provozovatel pražské mešity Mohammed Abbas, kterého měli diváci možnost vidět například loni v listopadu ve výše zmiňovaném pořadu České televize s názvem kontexty (kde byl představen jako "súdánský podnikatel a muslim), tvrdil českým orgánům, že TWRA je humanitární organizace, která shání finance pro nebohé chudé. BIS ale prokázala, že súdánská TWRA je napojena na al-Kájdu a podle zpravodajských služeb je jejím cílem zajišťovat finance na nákup zbraní, zejména bosenským muslimům. To potvrdila i razie bezpečnostních složek ve vídeňské pobočce TWRA.

zdroj:
Vládny dokument: Slovenskí moslimovia chatujú s teroristami z al-Kájdy, Topky.sk, 13.4.2011
V Čechách káže muslim, který schvaluje teroristické útoky, Parlamentní listy, 30.3.2011

Brněnští muslimové chtějí stavět druhou mešitu. Demokracie je však podle nich blud, Eurozprávy, 7.3.2011
Blog, Lukáš Lhoťan: Můj osobní postoj ke krizi české muslimské komunity, 8.12.2010

WikiLeaks: Saúdská Arábie je největším sponzorem Al-Káidy a Talibanu, Mediafax 5.12.2010
Výroční zpráva Bezpečnostní Informační Služby 2003
Muslimové v Česku – máme se jich bát? Idnes, 20. července 2005
Mohammed Abbas, předseda Muslimské Unie, celým jménem Mohamed Abbas Al Mutasim, majitel firmy A.M.S. Trading

poznámky ke koránu:
65:4 stanovuje, že dívky, které ještě neměly menstruaci, mohou být znovu provdány až poté, co od rozvodu uplynou tři měsíce (je zde zmiňován
Iddat (العدة‎), v Hrbkově překladu zmiňován jako čekací doba. Jedná se o dobu, po kterou se žena od konce předchozího sňatku nesmí vdávat. Tento verš stanovuje Iddat rozvedené dívky, která ještě neměla menstruaci, na tři měsíce)
4:34 stanovuje povinnost muslima bít ženu, pokud se domnívá, že mu je nebo mohla by být neposlušná
verše vyzývající k násilí na nemuslimech 2:191 a další

Autor: Jiří Novotný | čtvrtek 14.4.2011 7:54 | karma článku: 20.59 | přečteno: 3002x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Libuse Palkova

Kdo jednou miloval, bude navždy spasený

Určitě tu krásnou písničku znáte. Ona je teda původně ve slovenštině, ale já si dovolila ji uvést, možná ne docela přesně, v češtině Na myšlence, že v lásce je spása, určitě něco bude.

27.7.2017 v 9:20 | Karma článku: 6.42 | Přečteno: 125 | Diskuse

Tomáš Králíček

Víra, naděje, sebeobětování a skvělý Karel Höger

Není nad srdceryvné lidské příběhy ze života, které mají v sobě ještě nějaké myšlenky navíc, skryté poselství, ponaučení. Takové, k nimž se musíte neustále vracet. A když vám je vypráví takový interpret, jakým byl Karel Höger...

27.7.2017 v 8:55 | Karma článku: 6.75 | Přečteno: 172 | Diskuse

Helena Vlachová

Matky vražedkyně

Když slyším, že matka zavraždí své dítě, přeji si jediné. Aby matka vražedkyně dostala trest nejvyšší.

27.7.2017 v 6:45 | Karma článku: 6.47 | Přečteno: 297 | Diskuse

Libuse Palkova

Výběr partnerky podle barvy genitálií?

Když jsem slyšela poprvé, že nejnovějším hitem v péči o krásu ženy je nechat si vybělit vagínu, myslela jsem, že je to nějaký vtip. Ale vypadá to, že to myslej vážně.

26.7.2017 v 21:21 | Karma článku: 28.07 | Přečteno: 2542 | Diskuse

Ladislava Šťastná

Jak to vnímám já: Když se řekne puberta – taky se vám orosí čelo?

Taky jste někdy v dospívání zapřemýšleli nad tím, zda vaši rodiče jsou ti vaši, když najednou po vás furt něco chtějí anebo vám furt něco zakazují a hodně toho nedovolí?

26.7.2017 v 20:20 | Karma článku: 9.20 | Přečteno: 301 | Diskuse
Počet článků 35 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9759
Autor ve svém blogu soustředí na události z Evropy a Zámoří, které se často čtenář v českém jazyce nedočte, přestože v dané zemi poutají pozornost médií a široké veřejnosti. Komentuje integraci islámu do evropské společnosti a zaměřuje se na oblast občanských svobod a evropské kulturní identity v konfrontaci s islámem. ------------------------------------------------------------------------ podklady: MEDIA O ISLÁMU.CZ===UNIVERSITY OF SOUTH CALIFORNIA/USSC ===ISLAM IN EUROPE.BLOGSPOT www.mediaoislamu.cz, http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/ http://islamineurope.blogspot.com/


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.