Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Švýcarští muslimové by rádi kamenovali nevěrné ženy

19. 07. 2010 7:54:01
Švýcarská veřejnost zažila šok. Představitel islámské rady vyzdvihl kamenování jako hodnotu islámu a mluvil o zavedení kamenování žen ve Švýcarsku.
Dívka stojí v bílých šatech před vykopanou jámou, do které ji postaví a zahrabou do výšky prsou, poté ji dav bude kamenovat.Dívka stojí v bílých šatech před vykopanou jámou, do které ji postaví a zahrabou do výšky prsou, poté ji dav bude kamenovat.(Flickr)

Nicolas Blancho, předseda švýcarské Islámské rady nadzvedl ze židlí politiky i veřejnost. V rozhovoru o krásách islámu pro časopis Sonntag se rozhovořil i o kamenování, které označil za náboženskou hodnotu. "Pro mě jako muslima je kamenování nedílnou součástí, je hodnotou mého náboženství", uvedl. Zároveň politoval, že v současné době by byla snaha zavést kamenování žen i ve Švýcarsku neprůchodná.

Skandální rozhovor způsobil poprask. K Blanchově touze po kamenování se hned na to vyjádřili i oba předsedové politických stran: Christophe Darbellay (předseda CVP) vyjádřil nutnost distancovat se od metod, které jsou v rozporu s ústavním pořádkem a Fulvio Pelli (předseda FDP) označil Blanche za náboženského fanatika.

Blancho se poté v televizním pořadu dušoval, že on i Islámská centrální rada Švýcarska švýcarské právo respektují, ale na otázku, zda je proti kamenování žen, odmítl odpovědět. Média poté vypátrala, že Blancho byl v minulosti v těsném kontaktu s firmou Tradex, která sloužila jako zástěrka pro převádění nelegálních muslimských imigrantů do Švýcarska a vystavování falešných dokladů. Jejímu jednateli pak soud prokázal kontakt se členy teroristické organizace al-Kájda. Sám Blancho v rozhovoru přiznal, že si je vědom, že jej sleduje švýcarská tajná policie, což vyvolalo histerii ve městě Biel, kde Blancho provozuje mešitu a plánuje stavbu islámské školy. Ta by prý měla být jako každá jiná škola, jen s výukou arabštiny navíc. Islámských škol je zřejmě ve Švýcarsku třeba, neboť podle statistického úřadu se tu počet muslimů zdvoj- až ztrojnásobí každých deset let. Populace muslimů ve Švýcarsku se tak vyšplhala ze 16 tisíc v roce 1970 na 311 tisíc muslimů v roce 2000.

Kamenování je jedním z trestů udělovaných v rámci islámského práva šaría, které muslimové považují za závazné. Probíhá tak, že odsouzená žena je v bílém oděvu zahrabána po hrudník do země a poté ji v kruhu obklopí dav, který ji bude kamenovat. Do popředí jsou přivedeny její děti, které jsou nuceny ji kamenovat jako první, nebo se musejí minimálně celou dobu na kamenování matky dívat. Šaría předepisuje i velikost kamenů - nesmějí být příliš malé, ale ani velké, aby kamenovanou ihned nezabily. Postup kamenování je sestaven tak, aby žena umírala co nejdéle. Islám ale zohledňuje některé faktory, jako je například těhotenství. V životopise Mohameda, zakladatele islámu, je uveden příběh dívky, kterou nechal ukamenovat až poté, co porodila. Protože je pro muslimy Mohamed morálním vzorem, odkládá se kamenování těhotných žen až na dobu po porodu. Ženy jsou kamenovány i pokud byly znásilněny, protože podle zákona šaría je potřeba potrestat znásilněnou ženu za to, že byla znásilněna.

Zatímco ve Švýcarsku se o zavedení kamenování pouze mluví, v Kanadě už s ním mají vlastní zkušenosti. Před čtyřmi roky bylo kanadské město Herouxville nuceno vydat vyhlášku, ve které kamenování a polévání žen kyselinou výslovně zakázalo. Radní vyhlášku odmítli komentovat, pouze se obhajují, že jejich pohnutky nejsou rasistické. Jak za radnici uvedl André Drouin, cílem vyhlášky je informovat imigranty, že město nestojí o způsob života, jakým si doposud žili doma.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chcete vědět víc? Přečtěte si kapitoly z islámského práva šaría:

>>> Kapitoly z islámského práva šaría - kniha č. 017 "Kniha trestů předepsaných islámem"
Kniha 017, číslo 4205:
Ansari pak přišel k Alláhovu poslu (mír s ním) a řekl, že žena porodila. On (Svatý Prorok) řekl: Nebudeme ji kamenovat, dokud dítě nemá z koho sát. Jeden povstal a řekl: Posle Alláhův, nech kojení na mě. Pak byla ukamenována.


>>> Kapitoly z islámského práva šaría - kniha č. 82 "Tresty pro nevěřící ve válce s Alláhem a jeho apoštolem"
Svazek 8, kniha 82, číslo 805:
Přišel za poslem Alláhovým a pověděl mu, že se dopustil nezákonného pohlavního styku a čtyřikrát proti sobě svědčil. Alláhův Prorok nařídil, aby byl ukamenován, protože byl ženatý.

Svazek 8, kniha 82, číslo 806:
Pak Prorok řekl: Odveďte ho a ukamenujte ho k smrti.
Jabir bin' Abdulláh řekl: byl jsem mezi těmi, kdo se na jeho kamenování podíleli. Když na něj kameny začaly dopadat, chtěl utéct, ale chytli jsme ho a ukamenovali k smrti.

Svazek 8, kniha 82, číslo 826:
Posel Alláhův řekl: Rozsoudím tě podle Alláhova práva. Ovci a otrokyni, kterou jsi dal jako odpustek, ti vrátíme. Pak Prorok jeho syna stokrát zbičoval a vyhnal jej na jeden rok.
Unais Al-Aslamovi nařídil jít za manželkou toho druhého muže a pokud se k nevěře přizná, ukamenovat ji k smrti. Ona se přiznala, tak ji ukamenovali.

o kamenování pojednává celkem 38 kapitol....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

odkazy:
idnes: Kanadské město ve vyhlášce zakázalo kamenování žen
http://zpravy.idnes.cz/kanadske-mesto-ve-vyhlasce-zakazalo-kamenovani-zen-fxd-/zahranicni.asp?c=A070202_074328_zahranicni_pei

BZ: Die Steinigung als Wert einer Religion
http://www.bernerzeitung.ch/region/seeland-jura/Die-Steinigung-als-Wert-einer-Religion/story/19904602

kapitoly z islámského právo šaría
http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/muslim/017.smt.html#017.4205
http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/bukhari/082.sbt.html#008.082.805
http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/bukhari/082.sbt.html#008.082.806
http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/bukhari/082.sbt.html#008.082.826

Autor: Jiří Novotný | pondělí 19.7.2010 7:54 | karma článku: 31.65 | přečteno: 8883x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Ladislav Jílek

Gregoriánský kalendář

Při výročí VŘSR se vyrojilo mnoho článků a ve většině z nich bylo upozorněno na to, že říjnová byla podle juliánského kalendáře, podle gregoriánského byla až listopadová.

19.11.2017 v 11:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 29 | Diskuse

Libuse Palkova

Já si létám já se vznáším

Vypůjčila jsem si slova jedné písničky jako titul blogu, který netradičně představí dva zcela odlišné fenomény-přesněji, titul charakterizuje ten první jev, zatímco na druhý by se dalo vztáhnout -čím výš vyletíš, tím níže spadneš.

19.11.2017 v 9:12 | Karma článku: 10.67 | Přečteno: 260 | Diskuse

Karel Boháček

Jaký sexuální fetiš je pro chlapa neodolatelný? Aneb Názory muže za zenitem 9. část

V předposlední části desetidílné minisérie uděláme něco, co jsme zatím zdánlivě nezkusili ani náznakem.

19.11.2017 v 9:03 | Karma článku: 12.52 | Přečteno: 468 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Země se fakt naštvala

Hele lidi, má trpělivost s vámi už došla. Já, Matka Země a spolu se mnou mé děti, synové Vzduch a Oheň a dcera Voda už vás máme plné zuby.

19.11.2017 v 8:52 | Karma článku: 11.21 | Přečteno: 290 | Diskuse

Helena Vlachová

Sexuální obtěžování

Všeho s mírou. Platí o všem v našem životě. O alkoholu, kouření, jídle, dalo by se toho napsat hodně, hovoříme-li o uměřenosti.

19.11.2017 v 7:40 | Karma článku: 31.00 | Přečteno: 710 | Diskuse
Počet článků 35 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9863
Autor ve svém blogu soustředí na události z Evropy a Zámoří, které se často čtenář v českém jazyce nedočte, přestože v dané zemi poutají pozornost médií a široké veřejnosti. Komentuje integraci islámu do evropské společnosti a zaměřuje se na oblast občanských svobod a evropské kulturní identity v konfrontaci s islámem. ------------------------------------------------------------------------ podklady: MEDIA O ISLÁMU.CZ===UNIVERSITY OF SOUTH CALIFORNIA/USSC ===ISLAM IN EUROPE.BLOGSPOT www.mediaoislamu.cz, http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/ http://islamineurope.blogspot.com/


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.