Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak islám přivedl matku čtyř dětí do vězení

8. 11. 2010 7:28:27
"Alláh je velký!" "Přijdete do pekla!" skandují její příznivci. Před soudní porotou stojí mladá studentka, 21 let, matka čtyř dětí. Pobodat stihla pouze první oběť. Podívejme se na případ, který plní přední stránky britských novin.

Britský soud poslal ve středu na doživotí mladou muslimku, která plánovala smrt britských politiků. Věřila, že když je zabije, stane se mučednicí a Aláh ji vezme do nebe. Policie ji zatkla té, co zaútočila na svou první oběť - poslance Stephena Timmse, kterého napadla kuchyňským nožem.

Soudní líčení, které skončilo ve středu, proběhlo relativně rychle. Rošonara odmítla obhájce a hájila se sama. Jak vypověděla, chtěla se stát islámskou mučednicí a pokus o vraždu "za to stál."
Na soudce se usmívala. Zato její příznivci nemlčeli. Soudní ochranka vyvedla 2 muže, kteří v sále vyhrožovali soudci, že přijde do pekla, křičeli "Alláh akbar!" (Alláh je velký) a "Přijdete všichni do pekla!". Na přísedícího křičeli: "Hanba! Co si to dovoluješ soudit naši muslimskou sestru!" Další skandovali před budovou soudu. Podle jejich názoru udělala Rošonara správnou věc: Chtěla zabít všechny politiky, kteří hlasovali pro britskou účast ve válce v Iráku. Soudce došel ale k jinému závěru: Rošana si nechala vymýt mozek nenávistnou ideologií teroristické al-Kájdy.

Jak se tedy stalo, že se usměvavá muslimka proměnila ve vraždícího náboženského fanatika?
Až donedávna byla pro své okolí jen hodnou dívkou a pilnou studentkou... Rošonara Čaudryová (Roshonara Choudhry) má obličej mladé dívky. Zdání ale klame. Přestože je jí pouhých 21 let, má už čtyři děti. Na střední škole King's College studovala angličtinu a komunikaci. Poslední 2 roky dostala za své mimořádné studijní výsledky řadu ocenění. O víkendech pracovala jako dobrovolník v jedné z londýnských islámských škol a chtěla se stát učitelkou. Její okolí v ní rozhodně žádnou extremistku nevidělo. Jak sdělila deníku Sun její kamarádka ze školy, "byla to skvělá a inteligentní holka, celý svět jí ležel u nohou. Byla hodně zbožná a od 16ti let nosila burku. Nebyla ale vůbec fanatická a uměla se dobře bavit s přáteli."

Z policejního výslechu:
Detektiv seržant Dobinson: "To je ten důvod, proč jste to udělala?"
Rošonara: "Ano. Věděla jsem, že mě zatknou nebo zastřelí během zatčení.
Chtěla jsem zemřít, abych se stala mučednicí."


Detektiv seržant Dobinson: "Proč jste se chtěla stát mučednicí?"
Rošonara: "Protože je to nejlepší způsob, jak zemřít."
Detektiv seržant Dobinson: "Kdo vám to pověděl?"
Rošonara: "Je to islámské učení"

Detektiv seržant Dobinson: "Kde jste se to dověděla?
"Rošonara: "Je to v koránu a taky v přednáškách o islámu"

Vše se změnilo zhruba před rokem, kdy si začala z internetu stahovat kázání islámského duchovního Anwara al-Awlakiho: Jak během výslechu uvedla, byla si vědoma, jak málo toho ví o islámu a rozhodla se, že bude islám lépe studovat. A do studia se pustila s opravdovou vervou. Z intenetu si stáhla více než sto hodin přednášek radikálního jemenského duchovního a každý den pilně poslouchala dvě přednášky. Awlaki jí ve svých kázáních vysvětlil, že jako správná muslimka musí hájit zájmy islámu a nejlépe udělá, když se stane mučednicí a zemře pro chválu Alláha. Rozhodla se tedy pomstít za účast Velké Británie ve válce v Íráku a zjistila si seznam politiků, kteří hlasovali pro vojenskou účast. Pak nakoupila nože a naplánovala jejich likvidaci a svou vlastní mučednickou smrt pro chválu Alláha.

Rošonaře se nakonec zemřít mučednickou smrtí nepovedlo. Její první a naštěstí jediná oběť - poslanec Timms měl "z pekla štěstí". Přestože ho bodla dvakrát do břicha, nepodařilo se jí zasáhnout životně důležité orgány a Timms byl po následné hospitalizaci propuštěn bez vážných následků.

Soudce poslal Rošonaru do vězení minimálně na 15 let. Převychová Rošonaru britské vězení? Nejsem si tak zcela jist. V únoru zjistila britská vězeňská inspekce, v britských vězeních dramaticky vzrostl počet muslimů a těch co na islám ve vězení konvertují. Důvodem jsou výhody pro muslimy a ochrana muslimských gangů. Šéfka britských vězeňských inspektorů Dame Anne Owersová zároveň varovala, že někteří muslimští vězni směřují k extremismu. To nezní jako ideální prostředí pro nápravu islámské fanatičky..

A co na kauzu britský tisk? Přední strany všech deníků nemluví o ničem jiném. Korunu tomu nasazuje britský deník Mirror, který v tklivém článku sebemrskačsky tvrdí, že Rošonara je nevinná oběť islamofobie a sexismu a viní Brity za to, že se mladá muslimka radikalizovala. Sama Rošonara to ale podle přetištěného záznamu z policejního výslechu vidí jinak - chtěla poznat islám více do hloubky a studiem koránu a Awlakiho kázání prý islámu konečně porozuměla..

Zatímco Rošonaru nedávno ještě nikdo neznal, islámský duchovní Awlaki je už několik let na americkém seznamu teroristů a v tisku byl zmiňován vícekrát: Jeho žákem byl americký muslim, který podle jeho pokynů loni v listopadu uspořádal masakr na vojenské základně ve Fort Hood i britský student islámského práva Umar Farouk (přezdívaný "Vánoční terorista"), který se během sebevražedného atentátu loni v prosinci neúspěšně pokusil odpálit britské letadlo směřující do USA.

Islámský kazatel nenávisti tak dal o sobě znova vědět prostřednictvím nenávistné ideologie, kterou otrávil mysl další muslimky. Rošonara ale bohužel nebyla ani první, ani poslední.
Nenávistných myšlenek islámských kazatelů je plný internet. Jenom Awlakiho kázání, které navedly Rošonaru k zabíjení pro chválu Alláha, je na serveru Youtube přes 700 a jsou dostupné i v České republice.

Možná že právě teď někde na internetu studují noví Awlakiho následovníci...

Na obrázku:
Vlevo jako usměvavá studentka v burce s colou v ruce, vpravo na záznamu z bezpečnostní kamery, jak s nožem za zády míří ke svojí oběti. Uprostřed její "duchovní" vzor: Islámský kazatel nenávisti Anwar al-Awlaki

Vlevo jako usměvavá dívka v burce s colou v ruce, vpravo na záznamu z bezpečnostní kamery těsně před útokem. Uprostřed její učitel: kazetl nenávisti Awlaki

odkazy:

Idnes: Britské vězně láká islám. Kvůli gangům, lepšímu jídlu i volnu na modlení

Idnes: Střelec ze základny Fort Hood se probral z kómatu a promluvil

anglicky:

The remote-controlled Al Qaeda assassin: How brilliant student was brainwashed into stabbing MP

Roshonara Choudhry given life term for attempted murder of Labour MP Stephen Timms

Curse the judge, shout fanatics as the Muslim girl who knifed MP smiles as she gets life

Roshonara Choudhry: Police interview extracts

Muslim student gets 15 years in jail for trying to murder MP Stephen Timms

Autor: Jiří Novotný | pondělí 8.11.2010 7:28 | karma článku: 24.23 | přečteno: 2771x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Olga Pavlíková

Škodolibý blog

Německá katolická církev se prý kaje za prznění dětí. Církev prý prosí oběti o odpuštění. Neví se přesně o počtu obětí, ale za posledních několik desetiletí se v Německu jednalo zřejmě o několik tisíc vesměs dětí.

25.9.2018 v 23:28 | Karma článku: 14.79 | Přečteno: 348 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Půl litru pravdy

S pravdou se to nemá přehánět, protože někdy pravda bolí a je těžká tak, že se nedá ani unést. Ale na druhou stranu se nemá s pravdou šetřit a člověk má být pravdomluvný.

25.9.2018 v 20:36 | Karma článku: 8.97 | Přečteno: 177 | Diskuse

Jan Zíma

I děti těch druhých jsou lidskými bytostmi.

To, v jak nezáviděníhodné situaci můžete být, pokud jste dítětem cizinců dlouhodobě žijících v ČR a potřebujete lékaře, asi nikdy nepoznáte. Ale pokud by tomu tak bylo, je to někdy velmi mrazivá zkušenost. Zejména pro dítě.

25.9.2018 v 18:06 | Karma článku: 12.87 | Přečteno: 343 |

Libuse Palkova

Jak to vypadá u prezidenta na letním bytě?

V předchozím blogu jsem se s vámi podělila o své zážitky z návštěvy zámku v Lánech a slíbila pokračování. Profesionální fotografové a milovníci kvalitní fotek by ve svém vlastním zájmu neměli radši ani dál číst a opustit prostor.

25.9.2018 v 17:48 | Karma článku: 14.80 | Přečteno: 770 | Diskuse

Michal Pohanka

Jak Amerika málem pohřbila Michaela Douglase a ani k tomu nepotřebovala MeToo

Populární herec ve Státech běhal od čerta k ďáblu s bolestmi v krku a nakonec musel až do Kanady, kde jednoho moudrého doktora napadlo podívat se mu do krku.

25.9.2018 v 17:45 | Karma článku: 26.34 | Přečteno: 985 | Diskuse
Počet článků 35 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 9966
Autor ve svém blogu soustředí na události z Evropy a Zámoří, které se často čtenář v českém jazyce nedočte, přestože v dané zemi poutají pozornost médií a široké veřejnosti. Komentuje integraci islámu do evropské společnosti a zaměřuje se na oblast občanských svobod a evropské kulturní identity v konfrontaci s islámem. ------------------------------------------------------------------------ podklady: MEDIA O ISLÁMU.CZ===UNIVERSITY OF SOUTH CALIFORNIA/USSC ===ISLAM IN EUROPE.BLOGSPOT www.mediaoislamu.cz, http://www.usc.edu/schools/college/crcc/engagement/resources/texts/muslim/hadith/ http://islamineurope.blogspot.com/
Najdete na iDNES.cz