Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Camino

Diky za clanek!

Narod usina a uklidnuje se, nejak bylo, nejak budeR^

0/0
17.10.2010 3:21

Niktor

Další blábol

Jak se zachová politik - profesionál v situaci, když si někdo na svém pozemku bude chtít postavit mešitu a většina občanů bude proti? Nu jak asi - pokud mít stavitel všechny potřebné náležitosti a stavba nebude odporovat platným zákonům, pak nemá důvod, ji nepovolit, ani žádný zákonný nástroj, jak to udělat (kromě výmluv na zachování architektonického rázu a podobné nesmysly).

Vy si představujete, že politik má být loutkou v rukách veřejného mínění? To jako správný politik prohlásí "Není žádný zákonný důvod, proč mešitu nepostavit, ale většina lidí si to nepřeje, takže já se vymluvím na narušení architektury okolí a stavbu nepovolím"?

Promiňte, ale narozdíl od vás bych nechtěl žít ve státě, kde vládne tyranie většiny.

0/0
13.10.2010 20:30

pedol

Re: Další blábol

bálbolíte vy. Kupř. ani pražské letiště si na svém pozemku jednoduše nemůže vystavět paralelní dráhu.

V perspektivě evidentní perzekuce křesťanů v končinách ovládnutých pravověrným islámem jde spíše o to, že bychom se neměli nechat vyprovokovat k dalším jednostranným ústupkům vůči vyznavačům této netolerantní a výlučnické ideologie (tj. k budování mešit, islámských center, škol a další ideologické infrastruktury). Neopakovat chyby dne si zoufajících Němců či Holanďanů.

0/0
14.10.2010 12:51

Camino

Re: Další blábol

Vpustte si je domu, Niktore, jen dva prsticky;-O

0/0
17.10.2010 3:10

MichailCZ

muslimové mají na mešitu právo

Jedna věc je, pokud by si obyvatelé mešitu nepřáli. Avšak druhá věc je, že muslimové mají ze zákon aprávo si mešitu postavit, pokud dostanou všechna povolení. O právech nelze rozhodovat v referendech, práva jsou jasně daná. A neplatí jen pro někoho, a pro někoho zase ne. Práva buď jsou zajištěna, nebo nejsou, všem, bez ohledu náboženství či etnikum.

0/0
13.10.2010 10:52

Camino

Re: muslimové mají na mešitu právo

Zajimve, pane Ocadlik, ve Svycarsku maji obyvatele pravo na REFERENDUM, zaplatpanbuh:-)

0/0
13.10.2010 17:25

MichailCZ

Re: muslimové mají na mešitu právo

O právech nelze hlasovat v referendu, příteli, práva buď jsou nebo nejsou. ;-)

0/0
13.10.2010 19:55

Wendolene/

Re: muslimové mají na mešitu právo

a obcane maji pravo rict, ze nechteji mesitu ci minarety v jejich sousedstvi. Vzhledem k tomu, ze islam neni puvodni nabozenstvi v EU;-), stejne jako v muslimskych zemich maji pravo omezovat nemuslimske obcany.

0/0
14.10.2010 4:07

MichailCZ

Re: muslimové mají na mešitu právo

Pokud si ti, co mešitu chtějí postavit, získají veškerá povolení, potom občané opravdu nemají právo do toho zasahovat. Islám není původní náboženství v EU? Co je to původní náboženství? Pokud vím, tak když vznikla EU, tak ve členských zemích muslimové žili, a stále žijí.

0/0
14.10.2010 12:24

pedol

Ano, ať si klidně vystaví i sjezdový palác noé NSDAP

BTW v sousedním Německu teď boduje jeden výstižný bonmot:

"Když si německý tatík nepřeje, aby dcerka randila s tureckým přítelem - jedná se o projev rasizmu a xenofobie

Když turecký otec vyšiluje, že dcerka hodlá randit s německým přítelem - jedná se o projev kultury"

(-: tolik asi k nekompatibilitě kultur i těch vašich xenofóbních a šovinistických vagín )

Je nicméně evidentní, že lidé leckde už pomalinku začínají prozírat. Závoj utkaný ze lží liberálních politiků a novinářů už padá a pravda se začíná ukazovat v celé své nepříjemné nahotě.

Viz např. současný zvrat v tom Německu, kdy převážná většina občanů po svých zkušenostech s muslimy již tyto považuje za nežádoucí. Viz např.: http://www.welt.de/politik/deutschland/article9968989/Mehrheit-der-Deutschen-sieht-Muslime-als-Belastung.html

0/0
14.10.2010 12:47

Camino

Re: muslimové mají na mešitu právo

Doufam, ze ti, kteri rozhoduji o povoleni jsou natolik soudni, ze maji deti a chteji pro ne budoucnost bez prava sharia, bez zahalenych netopyru, budou mit tolik rozumu a soudnosti a reknou NE !!!!

0/0
17.10.2010 3:13

Faustino

Doplněk

"Zatímco křesťanství je už několik set odděleno od státu, náboženští

vůdci stát nevedou, nevykonávají politické funkce a náboženská nařízení

nejsou součástí právního systému (jinými slovy křesťanství na Západě je

sekularizované)..."

Ne tak zcela, např. v USA se u soudu přisáhá na Bibli, podobně president USA při slibu.

0/0
13.10.2010 10:02

Wendolene/

Re: Doplněk

ale kdyz jste neverici, nemusite na tu bibli prisahat;-)

0/0
14.10.2010 4:08

Tuubeen

V tomto bodě Váš postoj chápu.

Nisméně si stále myslím, že totéž platí i o jiných vyznáních - lze mít pochybnosti, zda v případě, že se bude rozhodovat např. o právu na potraty nebo adopci dětí homosexuálními páry, bude křesťansky aktivní politik zastupující jakoukoli stranu hlasovat pro, i kdyby to bylo přání jeho voličů.

To, co uvádíte v článku (halal strava ve školních jídelnách, školy zavřené během islámských svátků nebo školní oslavy těchto svátků) podle mě nemá nic společného se šaríou, ale s prostou koexistencí. Vycházím pro změnu ze zkušeností z muslimské země - v z 95% muslimském Senegalu je křesťanů 4 - 5% a v mnohých školách nejsou křesťanské děti vůbec, ale křesťanské svátky jsou slaveny jako státní nejen ve školách, ale i ve všech podnicích, a ve školách, kam docházejí i křesťanské děti nebo kde učí křesťanští učitelé, se Vánoce, Velikonoce, Nanebevzetí Panny Marie připomínají zpěvem, malováním vajíček apod., stejně jako se v týchž školách slaví i svátky muslimské.

0/0
13.10.2010 9:31

Lobo - poslední Czarnian

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

Tak to se pak něco slaví v jednom kuse, ne?

0/0
13.10.2010 9:37

Tuubeen

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

Nový rok, narození Mohameda, Den nezávislosti, Velikonoce, Svátek Práce, Nanebevzetí Panny Marie, Nanebevstoupení Ježíše, Bílé pondělí, konec ramadánu, Dušičky, muslimský nový rok, Svátek oběti, Vánoce.

Mají státních svátků 13, stejně jako my. :-)

0/0
13.10.2010 10:33

Camino

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

Pozdravpanbuh, takze chcete mit skoly zavrene??? Skolni dochazka je ve vsech zapadnich civilizovanych zemich povinna a pokud si muslim vymysli, ze bude sve dite vyucovat doma, pak ale cely rok. 8-o

0/0
13.10.2010 17:29

Tuubeen

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

Kde čtete něco o zavírání škol??? 8-o Copak u nás se ve dny státních svátků vyučuje? 8-o

0/0
14.10.2010 4:05

Camino

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

Ale nejedna se o Senegal, tam at si delaji co chteji, jedna se o CR!!8-o8-o

0/0
17.10.2010 3:16

Tuubeen

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

No, když se tu probírá Británie jako příklad útlaku muslimy, tak proč ne i Senegal jako příklad "útlaku nemuslimy"? (Jestli to tedy také tak vidíte, když je to opačně?)

0/0
17.10.2010 8:46

sphagnum

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

A nebylo by to jednotvárné, kdyby byly všechny státe stejné? Komu se senegalský systém líbí víc, může se tam nastěhovat a nemusí se cpát do "nepřátelské" Británie, kde o něj nestojí. Anebo vás v čechách taky nikdo nedrží.;-)

0/0
13.10.2010 22:21

Tuubeen

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

Z čeho soudíte, že píšu, že mají být všechny státy stejné? Autor tvrdí (zhruba), že nepřítomnost muslimských dětí ve školách ve dnech muslimských náboženských svátků, případně společné oslavy muslimských a nemuslimských dětí jsou důkazem vlivu šaríi. Nesouhlasím s tím, podle mě jde jen o normální následek soužití. Jinak bychom museli také předpokládat, že muslimské oslavy křesťanských svátků na školách v muslimských zemích jsou důsledkem diktatury Vatikánu... :-P

0/0
14.10.2010 4:08

pedol

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

Kupř i v U.K. pomocí muslimů dosahují britští "pokrokoví" činitelé rušení "tmářských" křesťanských svátků a tradic. Vánoc, Velikonoc, kucifixů atd. Jedna z hlavních dominant Londýna, katedrála svatého Pavla, nedostala dotaci na generální opravu, protože prý její nabídka, tedy prohlídka křesťanského chrámu, není dostatečně "inkluzívní" a neoslovuje všechny skupiny obyvatelstva. Došlo to tam tak daleko, že bývá úředně zkoumáno podezření z xenofobie u jedinců, kteří veřejně presentují vlajku Anglie (tj. prapor sv.Jiří s křížem). "Pokrokové" establishmenty a obyvatelstvo ostatních karikatur bývalých evropských mocností jim v postupné dhimizaci zdatně sekundují. Křesťanství jim nebylo dost dobré, ve své osvícenosti vyklizují prostor pro obohacující "euroislám". V Rakousku na tom budou brzy obdobně. Sobieski se asi obrací v hrobě.

0/0
14.10.2010 12:54

Tuubeen

Re: V tomto bodě Váš postoj chápu.

Mám dojem, že státními svátky v Británii jsou už celkem dlouho jen Nový rok, Bank May Holiday, Summer Bank Holiday, Victoria Day a Jarní svátek, ovšem Vánoce a Velikonoc ještě pořád v Anglii svátky jsou.

0/0
14.10.2010 17:19

pedol

jistě, Vánoce i Velikonoce byly svátky i u nás za bolševika

přeměnu severní části Londýna v Londonistán již můžeme vypozorovat nyní. Viz např. záběry z okolí Wembley:

http://www.youtube.com/watch?v=FHlULhJbAlU

  Sociální dávky (nově i pro bigamisty) a natažená tykadla k přílivu celých rodových klanů již nesou viditelné plody. Sekulárnímu establishmentu i oficiálním médiím se to daří držet hezky pod pokličkou, asi aby britští voliči či konzumenti nepanikařili a zachovali klid na práci i zábavu.

  Realita však dokládá, že po překročení jisté kritické meze podílu vyznavačů Alláha dochází k destabilizaci kterékoliv zěmě a k urychlení jejího společenského úpadku. Do budoucna by se asi dalo obávat, že budoucí vývoj v U.K. umožní zneužití jejich arzenálu k vydírání a zastrašování nukleárním džihhádem.

0/0
14.10.2010 21:18

Tuubeen

Re: jistě, Vánoce i Velikonoce byly svátky i u nás za bolševika

Z toho Vánočního přirovnání mám vyrozumět, že Británie je pod islamistickou diktaturou? Mimochodem, nevím, jak je to se sociálními dávkami pro polygamní rodiny v Británii, ale ve Francii polygamní manželství uznávána nejsou (byla od 60. do 90. let), naopak, vláda a místní úřady vyvíjejí velmi silný nátlak na rozpad takových rodin (což, mezi námi, nevidím jako nejšťastnější univerzální řešení), rozvodem je mnohdy podmiňováno prodloužení pracovního povolení atd.

0/0
15.10.2010 8:40

pedol

Re: jistě, Vánoce i Velikonoce byly svátky i u nás za bolševika

Británie je pod tuhou diktaturou politické korektnosti. Establishment, vesměs složený ze sekularizovaných volnomyšlenkářů, praktikuje politiku appeasementu. Již dokonce koketují s návrhy na zapracování prvků šaria do jejich právního systému. 

Realita dokládá, že po překročení jisté kritické meze podílu vyznavačů Alláha dochází k destabilizaci kterékoliv zěmě a k urychlení jejího společenského úpadku.

0/0
15.10.2010 23:06

misaviki

U politika není nic soukromá věc

Neustále je omíláno, že vyznání a víra je soukromá věc. Když jsem nad tím přemýšlela, u politika není soukromého nic a nic není jen jeho věc. Zvěřejňují se sex aféry, hrabe se v minulosti, tak proč nevědět i něco o víře dotyčného? Dám příklad - stane-li se starostou muslim nebo žid, je dost možné, že s podnikatelským záměrem jako je výstavba vepřína neuspěju nebo mi nebudou vůbec nakloněni a budu s tím mít potíže.Pokud by se stal významným politickým činitelem v oblasti zuřivý křesťan,je dost možné že bude bojovat proti provozu diskoték,restaurací nebo zavře finanční kohoutek nemocnici, kde jsou prováděny potraty, půjde po krku sanatoriu pro léčbu neplodnosti apod. Proto se domnívám, že soukromý život včetně náboženství politika by neměl být utajován před voliči.A pokud se to dotyčnému nelíbí,ať nekandiduje.

0/0
13.10.2010 8:46

IoannesBaptist

Opravdu si myslíte,

že je možné být křesťanem jen v soukromí? Co by to to bylo za karikaturu víry?

0/0
13.10.2010 8:44

dino_na_idnes

Re: Opravdu si myslíte,

Já si to myslím. Totiž, pokud je někdo na veřejnosti pokorný a nastavuje druhou tvář, mže být křesťanem, ale může být též "jen" slušným člověkem. Stejně tk křížek na krku dnes mají jak křesťané, tak jedinci, kterým se prostě jen líbí. To je to, co bych já nazval "být křesťanem jen v soukromí".

Křesťanství, tak jak je dnes chápáno, nenutí věřící běhat po ulicích s výkřiky "Ježíš je cesta". A též hodnoty křesťanství jsou v souladu s obecnou morálkou (ano, právě proto, že tato z křesťanství vychází)., díky čemuž nelze jednoznačně prohlásit, že kdo hájí hodnoty křesťanů, sám jím musí být.

0/0
13.10.2010 9:02

Ignác Pospíšil

Re: Opravdu si myslíte,

"A též hodnoty křesťanství jsou v souladu s obecnou morálkou "

Už dávno ne - viz sexuální morálka, potraty, umělé oplodnění...

0/0
13.10.2010 21:11

Camino

Re: Opravdu si myslíte,

Hm, pane Pospisil, takze, pokud ve Svedsku nejaky pristehovalec znasilni mistni devce, jenom proto, ze ma kratsi sukni, zakazete potrat?? Byla to lehka divka a rikala si o to svoji moralkou??RvRv

0/0
14.10.2010 1:33

pedol

Re: Opravdu si myslíte,

Jistý muslimský duchovní v Austrálii prohlásil, že "nepřikrytá žena je jako nepřekryté maso, jde kolem pes a vezme si je".

Vzbudil tím hodně nevole, ale v zásadě měl pravdu, když své souvěrce připodobnil k toulavým psům (protože dobře vychovaný pes si maso z neznámého zdroje nevezme).

Pak je ale záhodno s takovými jednat stejně jako s těmi toulavými psy."

Kupř. Moskvou podporovaný prezident Čečny R. Kadyrov se v regionu snaží zavést zákony inspirované islámským právem. S jeho posvěcením maskovaní policisté dnes střílí z projíždějících aut po neošátkovaných ženách, zatím jen paintballovým střelivem. Vítejte na lekci z islámského práva a úcty k ženám. Příští na řadě jsou pařížská předměstí, Malmo, Londýn...

Tohle pravděpodobně vygraduje v kyselinu na hlavy či jejich obličejové části. To už je celkem zažité v zemích s podobnou "vírou". V afghánských a páktistánských ghetech v U.K. něčeho podobného zajisté také dočkáme. Asi za potlesku zdejších intelektuálských pitomců tolerantních k tě

0/0
14.10.2010 12:56

Camino

Re: Opravdu si myslíte,

pedol, diky, jste skvelyR^

0/0
17.10.2010 3:19

petrph

aby pak nebylo ještě hůř

ono totiž není úplně přesné, že smlouva VV "straně zajišťuje totožné postoje členů během hlasování".V té smlouvě se totiž píše "

Kandidát se zavazuje,že bude hlasovat na schůzích Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a v jejích orgánech a komisích při všech hlasováních v souladu se stanoviskem poslaneckého Klubu,resp. v souladu se stanoviskem Politické strany, které určuje Rada Politické strany hlasováním nadpoloviční většinou.

Což se ale týká celostátního hlasování v parlamentu,nikoliv obecních voleb. Pro ně by se musela smlouva přepracovat aby pojmenovala místní orgány strany, které by měly určovat závazné stanovisko zástupcům strany v městské radě.Aby se pak naopak nestalo, že by všichni zástupci strany v radě byli nuceni hlasovat pro mešitu,dle pokynů svého předsedy,i když s tím nesouhlasí..

Přičemž, jak už je nyní zřejmé, nejen z neplnění koaliční smlouvy,veškeré sliby voličům ale i předešlá stranická závazná prohlášení a schválená rozhodnutí, jsou naprosto irelevantní

0/0
13.10.2010 8:05

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz